Search This Blog or The Web!

Monday, August 26, 2013

~ Ingles Weekly Ad 8/25 - 8/31 With Coupon Match-Ups! ~

Kraft Deal
Buy any (10) participating Kraft Items and receive $5 off your order. Prices listed are after instant savings.

Philadelphia Cream Cheese, 8 oz, $1
-.40/2 Philadelphia cream cheese, Indulge in a Spring Fling booklet
(makes it 60¢)

Kraft Shredded or Chunk Cheese, 8 oz, $1.50
-$1/2 Kraft natural cheese blocks (Zip 28090) printable
(makes it $1.10)

Kraft Singles, 12 oz, $1.50
- $1.50/2 Kraft or Cracker Barrel Natural Sliced Cheese printable
(makes it $0.75 each)

Cracker Barrel Chunks, 8 oz, $2.50
-.75/1 Cracker Barrel cheese, 6 oz +, SS 6/23 (EXP 08/31)
-$1 off Cracker Barrel, 6 oz+ printable
(use $1 off, makes it $1.50)

Breakstone’s Sour Cream, 16 oz, $1

Jell-O Refrigerated Desserts, 4 ct, $1.50
-$1/2 Kraft Jell-O refrigerated snacks, SS 8/18
-$1/2 Kraft Jell-O gelatins, pudding or temptations, 4 pk., Sweetbay Sweet Inspirations For Back To School booklet
(makes it $1)

Kraft Mayonnaise or Miracle Whip, 30 oz, $3.48
-$1 off Miracle Whip dressing, 12 oz+ (Facebook) printable
(makes it $2.48)

A-1 Steak Sauce, 10 oz, $2.48

Garland Jack’s BBQ Sauce, 18 oz, $1.17
-$1/2 Garland Jack’s Secret Six barbecue sauce, SS 5/12 (EXP 08/31)
(makes it 67¢)

Kraft BBQ Sauce, 18 oz, 75¢
-$1 off (3) cans of Baked Beans WYB (2) Kraft BBQ Sauce, any, coupon on select products

Kraft Salad Dressing, 16 oz, $1.48
-$1/2 Kraft dressings AND (1) produce, excl Good Seasons and Kraft Dry, tearpad

Kraft Deluxe Dinners or Velveeta Shells & Cheese , 9.4-14 oz, $2

Maxwell House Coffee, 29.3-36.8 oz, $6.48

Maxwell House Single Cup Coffee, 3.7 oz, $6.48
-$1 off Maxwell House Coffee single serve cups printable

Planters Peanuts, 16 oz, $2.48
-$1/2 Planters jars, canisters, bags or multipacks, 6 oz +, SS 6/30 (EXP 08/31)
(makes it $1.98)

Capri Sun Pouches, 10 ct, $1.48

Capri Sun Juice or Super V Pouches, 10 ct, $1.48

Crystal Light Drink Mix, 8 quart, $1.48

Crystal Light On The Go, 7-10 ct, $1.48

Kool-Aid, Tang, or Country Time Canisters, 6-8 quart, $1.68
-$1/2 Kool-Aid drink mixes printable
-$1/2 Kool-Aid drink mixes printable
(makes it $1.18)

Crystal Light or Mio Liquid, 1.62 oz, $2.48
-$1 off Crystal Light liquid drink mix, (zip 18051) printable
-$1 off Crystal Light liquid drink mix, 1.62 oz printable
(makes it $1.48)





Buy One Get Ones

Eckrich Smoked, Polska, or Turkey Smoked Sausage, 13-14 oz, at $3.88 ($1.94)
-$1 off Eckrich smoked sausage (Facebook) printable
-.55/1 Eckrich rope or links smoked sausage , RP 6/30 (EXP 08/31)
(use $1 off, makes it 94¢)

Carolina Pride Jumbo Meat Franks, 16 oz, at $2.98 ($1.49)

Oscar Mayer Beef Franks, Cheese Dogs, or Fat Free Wieners, 14-16 oz, at $4.98 ($2.49)

Bar-S Meat Hot Dogs, 16 oz, at $1.98 (99¢)

Gourmet Dining Fried Rice, Stir Fry, Seafood Medley, Shrimp Alfredo, or Shrimp Scampi, at $5.98 ($2.99)
-.50/1 Gourmet Dining meal, 22 or 28 oz, (zip 77477) printable
-.50/1 Gourmet Dining meal printable
(makes it $1.99)

Philly Gourmet Turkey Burger, 32 oz, at $8.48 ($4.24)

Luigi’s Italian Ice, 6 ct, at $3.98 ($1.99)
-$1/2 Luigi’s products (regional), RP 7/14 (EXP 08/31)
(makes it $1.49)

Rosina Meatballs, 12 oz, at $4.98 ($2.49)

Athenos Hummus, at $3.99 ($1.99)

Sorrento Cheese, 12-32 oz, at $5.48 ($2.74)
-$1 off Sorrento Galbani cheese printable
-$1.50 off Sorrento Stringers or Sticksters snack cheese, 10 oz + (regional), SS 8/18
(use $1 off, makes it $1.74 – if included)

Smart Balance Dairy Items, 7.5-64 oz, (price not listed)
-.50/1 Smart Balance spreads printable
-$1/2 Smart Balance buttery spreads, SS 8/11

Delallo Pasta, 16 oz, at $2.88 ($1.44)
-$1 off Delallo gluten free pasta printable
-$1.50/2 Delallo whole wheat pasta printable
-$1 off DeLallo gluten-free pasta, (zip 99218) printable
-$1.50/2 DeLallo whole wheat pasta, (zip 99218) printable
(use $1.50/2, makes it 69¢ – if included)

Delallo Sauce, 25.2 oz, at $7.48 ($3.74)
-$2 off Delallo Pomodoro Fresco pasta sauce, 25.25 oz printable
-$2 off DeLallo Pomodoro Fresco pasta sauce, 25.25 oz, (zip 99218) printable
-$2 off Delallo Pomodoro Fresco pasta sauce printable
(makes it $1.74)

Delallo Pomodoro Creamy Vodka Sauce, 25.2 oz, at $7.78 ($3.89)

Delallo Potato Gnocchi Pasta, 16 oz, at $3.88 ($1.94)

Delallo Garlic, 6 oz, at $2.98 ($1.49)

Flatout Selected Wraps, at $3.99 ($1.99)
-$3 off Butterball deli meat AND Flatout flatbread item AND (2) avocados from Mexico, May All You magazine (EXP 08/31)
-$1/2 Flatout Flatbred item, May All You magazine (EXP 08/31)
(use $1/2, makes it $1.49)

Bakery Pound Cake, 15 oz, at $2.48 ($1.24)

Bakery French Bread, 16 oz, at $1.98 (99¢)

Atlantic Cocktail, Tartar or Horseradish Sauces, 8-9 oz, at $2.48 ($1.24)

Krusteaz Pancake or Muffin Mix, 16.5-32 oz, at $3.98 ($1.99)

Mrs. Butterworth’s Syrup, 24 oz, at $3.68 ($1.84)
-$1 off Mrs. Butterworth’s syrup (Facebook) printable
(makes it 84¢)

Laura Lynn Cereal, 12.2-15 oz, at $2.78 ($1.39)

Kellogg’s Rice or Cocoa Krispies, 12-15.5 oz, at $4.18 ($2.09)
-$1.50 off Kellogg’s cereal, 8.7 oz +, 1,000 points printable
-Free Kraft Jet-Puffed mini marshmallows WYB Rice Krispies cereal and M&M’s, Indulge in a Spring Fling booklet
-$1/3 Kellogg’s cereal, 8.7 oz+ (regional), RP 7/28
-$1/3 Kellogg’s Krave, Raisin Bran, Frosted Flakes, Froot Loops, Frosted Mini-Wheats, Crunchy Nut or Rice Krispies cereal printable
-$1/2 Kellogg’s All-Bran, Rice Krispies, Corn Flakes or Raisin Bran cereal printable
-$1/2 Kellogg’s Rice Krispies cereal, 11 oz+ printable
-$1/2 Kellogg’s cereals, 8.7 oz+ printable
-$1/2 Kellogg’s cereals, 8.7 oz+ (regional), RP 8/04
-$1/3 Kellogg’s Frosted Flakes, Fruit Loops, Raisin Bran, Crunchy Nut, Krave, Rice Krispies or Frosted Mini-Wheats cereal, 8.7 oz + printable
(use $1/2, makes it $1.59)

Quaker Oatmeal Squares Cereal, 14.5 oz, at $4.84 ($2.42)
-Free Muller yogurt WYB (2) Quaker products, max $1.39, tearpad
-$1/2 Quaker products, (regional), RP 8/04
(use $1/2, makes it $1.92)

Quaker Instant Grits, 11.2-12 oz, at $2.98 ($1.49)
-Free Muller yogurt WYB (2) Quaker products, max $1.39, tearpad
-$1/2 Quaker products, (regional), RP 8/04
(use $1/2, makes it 99¢)

Popcorn, Indiana Bagged Popcorn, 4.5-5.5 oz, at $3.58 ($1.79)

Grandma’s Cookies, 10.6 oz, at $3.78 ($1.89)

Annie’s Homegrown Grahams, 7.5 oz, at $3.18 ($1.59)
-.50/1 Annie’s Homegrown crackers, grahams, fruit snacks, snack mix or pretzels, share printable
(makes it 59¢)

Duncan Hines Brownies, 18-18.3 oz, at $2.08 ($1.04)
-.35/1 Duncan Hines product printable
(makes it 34¢)

Pearsons King Size Mint Patties, 3 oz, at $1.48 (74¢)

Oberto Beef Jerky, 3.25 oz, at $5.98 ($2.99)

Golding Farms Salad Dressings or Vidalia Onion Steak Sauce, 10-16 oz, at $2.98 ($1.49)

Laura Lynn Ranch Dip or Dressing Mix, 1 oz, at 78¢ (39¢)

Louisiana Brand Hot Sauce, 12 oz, at $2.18 ($1.09)
-Free Mail in Louisiana Hot Sauce famous chicken hand puppet WYB (2) 12 oz+ or (4) 6 oz Original Louisiana Hot Suace or Wildy Wicked Wing Sauce (include $2.50 for shipping and handling) FREE Mail-In Hand Puppet Offer

Jumex Coconut Juice, 10.5 oz, at 78¢ (39¢)

Jumex Nectar, 11.3 oz, at 68¢ (34¢)

Mt. Olive Salad Cubes or Relish, 16 oz, at $2.28 ($1.14)
-$1/2 Mt. Olive products, on product
-.75/1 Mt. Olive pickles, peppers or relish, SS 8/25
(use .75/1, makes it 39¢)

Vlasic Kosher Dill Stackers or Spears, 16-24 oz, at $2.88 ($1.44)
-$1 off Farmer’s Garden or Vlasic pickle product printable
(makes it 44¢)

House Autry Breaders, 8 oz, at $2.58 ($1.29)

Annie’s Organic Mac & Cheese, 6 oz, at $2.08 ($1.04)

Barilla Pasta, 12-16 oz, at $1.58 (79¢)
-.55/1 Barilla Plus pasta, SS 7/28
-.75/2 Barilla Plus pasta (regional), SS 7/28
-$1/2 Barilla Plus pasta (regional), SS 7/28
(use .55/1, makes it 24¢ – if included)

Nissin Bowl Noodles, 3.27-3.36 oz, at 80¢ (40¢)

Nissin Chow Mein Noodles, 3.63-4 oz, at 94¢ (47¢)

Botticelli Wine Vinegar, 16.9 oz, at $3.48 ($1.74)

Botticelli Olive Oil, 16.9 oz, at $6.98 ($3.49)

Bertolli Extra Virgin Olive Oil, 17 oz, at $9.68 ($4.84)
-$1.50 off Bertolli olive oil AND vinegar (Limit Reached)

Crisco Extra Virgin Olive Oil, 16.9 oz, at $4.98 ($2.49)

Morton Sea Salt or Pepper Grinders, 2.4-5.3 oz, at $3.98 ($1.99)

McCormick Black Pepper, 1.87 oz, at $1.78 (89¢)

Jana Water, 1 Liter, at $1.78 (89¢)

Nestle Pure Life Water, 6 ct, at $2 ($1)
-.55/1 Nestle Pure Life purified water or Natural fruit flavored water, .5 L 6 pk. + (regional), RP 7/28
-$1/2 Nestle Pure Life purified water or Natural fruit flavored water, .5 L 6 pk. + (regional), RP 7/28
(use .55/1, makes it 45¢)

Lipton Family Tea Bags, 24 ct, at $2.88 ($1.44)
-.40/1 Lipton tea bags, to go or iced tea mix, excl trial size, RP 7/28 (EXP 08/25)
-.60/2 Lipton tea bags, to go or iced tea mix, excl trial size, RP 7/28 (EXP 08/25)
-.60/1 Lipton tea bags, to go or iced tea mix, excl trial size (regional), RP 7/28 (EXP 08/25)
-$1 off Lipton tea bags, 24 ct.+ printable
(use $1 off, makes it 44¢)

Lipton Flavored Tea, 10 ct, at $3.18 ($1.59)

Propel Drinks, 6 ct, at $4.38 ($2.19)

Gatorade Drinks, 64 oz, at $2.50 ($1.25)

Hawaiian Punch Canister, 12 ct, at $2.98 ($1.49)

Sunny D Drinks, 64 oz, at $1.98 (99¢)

Arizona Drinks, 23 oz, at 98¢ (49¢)

Ocean Spray Juice, 4 ct, at $3.98 ($1.99)

Polar Drinks, 2 Liter, at $1.25 (62¢)
-$1/4 Polar product, 1 L, (zip 19111) printable (limit reached)
(makes it 37¢)

Rip-It Energy Fuel, 4 ct, at $4.18 ($2.09)

Nature Made Vitamins, (price not listed)
-$1 off Nature Made Fish Oil supplement, (sign in) printable
-$1 off Nature Made product, (sign in) printable
-$1 off Nature Made VitaMelts, (sign in) printable
-$1 off Nature Made Vitamin B, (sign in) printable
-$1 off Nature Made Adult Gummies, (sign in) printable
-$1 off Nature Made CoQ10 item, (sign in) printable
-$2 off Nature Made fish oil printable
-$3 off Nature Made Vitamelts (Facebook) printable
-$2.25 off Nature Made Vitamelt printable
-$1 off Nature Made vitamin D, (sign in) printable
-$1 off Nature Made magnesium, (sign in) printable
-$1 off Nature Made multivitamin, (sign in) printable
-$2 off Nature Made fish oil item, SS 7/28 (EXP 08/28)
-$2 off Nature Made multivitamin, SS 7/28 (EXP 08/28)
-$2/2 Nature Made products, SS 7/28 (EXP 08/28)
-$2 off Nature Made adult gummies printable
-$2 off Nature Made fish oil printable
-$1 off Nature Made adult gummies, SS 8/25
-$1/2 Nature Made product, SS 8/25
-$2/2 Nature Made product printable
-$5/$25 Nature Made purchase printable

Solo Cups, 30 ct, at $3.74 ($1.87)

Laura Lynn Reclosable Sandwich Bags, 100 ct, at $2.98 ($1.49)

Laura Lynn Drawstring Tall Kitchen Bags, 22 ct, at $4.48 ($2.24)

Bright Air Daisy In Bloom Freshener, 2.13-3.8 oz, at $3.68 ($1.84)
-$1 off Bright Air Daisy in Bloom air freshener printable
(makes it 84¢)

Eagles 7 Septic Cleaner, 24 oz, at $5.58 ($2.79)

Fab Detergent, at $3.98 ($1.99)

Sun Detergent, 75 oz, at $3.48 ($1.74)
-$1/2 Sun laundry detergent, 45 oz+, (zip 30003) printable (limit reached)
(makes it $1.24)

Purina Beggin’ Strips Dog Treats, 25 oz, at $11.98 ($5.99)
-$1/2 Purina Beggin’ dog snacks, RP 6/30
(makes it $5.49)





Produce
North Carolina Gold Apples, 5 lb bag, $3.98

Whole Seedless Watermelons, $3.98

Seedless Grapes, $1.68 lb

Bartlett Pears, $1.28 lb

Peaches, $1.28 lb

Organic Slicing Tomatoes, $1.78 lb

Russet Potatoes, 5 lb bag, $2.98

Eat Smart Broccoli Mixes, $1.50

Yellow Onions, 3 lb bag, $1.98







Meat

Fresh Lean Ground Chuck, 3 lbs or more, $2.58 lb

Beef Boneless Rib Eye Steak, $7.98 lb

Fresh Salmon Fillets, $6.98 lb

Tyson Boneless Skinless Chicken Breast, family pack, $2.28 lb
-$1 off Tyson fresh chicken printable

Tyson Skinless, Bone-In Chicken Breast, $1.78 lb
-$1 off Tyson fresh chicken printable

Springer Mountain Chicken Breast Fillets, 24 oz bag, $6.48

Coleman Organic All Natural Drumsticks, small pack, $1.88 lb

Ingles Deli Premium Select Turkey, $5.98 lb

Ingles Deli Cooked Ham, $2.99 lb

Bone-In Pork Boston Butt, $1.68 lb

Pork Baby Back Ribs, $2.98 lb

Laura Lynn Roll Sausage, 16 oz, $2.50

Johnsonville Fresh Grilling Brats, 19 oz, $3.98
-$1 off Johnsonville Sausage Product printable
(makes it $2.98)

Ball Park Beef Franks, 16 oz, $3.50 (Excludes Angus Beef)
-.75/2 Ball Park franks, RP 8/04
-$1/2 Ball Park franks (regional), RP 8/04
-$1/2 Ball Park hot dogs (Facebook) printable
(use $1/2, makes it $3)

Laura Lynn Meat Franks, 16 oz, $1.98





Fridge or Frozen

DiGiorno or California Pizza Kitchen Single Serve Pizza, $2.50, limit 4
Must enroll in Ingles Advantage program to get this price
-$1/2 DiGiorno small pizzas, RP 8/25
(makes it $2)

Sargento Sliced Cheese, 6-8 oz, $2.50
-.50/2 Sargento natural sliced cheese, SS 8/25
(makes it $2)

Ingles Deli Premium Select American Cheese, $4.50 lb

Daisy Brand Sour Cream or Cottage Cheese, 16 oz, $2
-.45/1 Daisy cottage cheese printable
-.45/1 Daisy cottage cheese, RP 6/2 (EXP 08/31)
-.50/1 Daisy cottage cheese, not valid in CO or ND, July Natural Health magazine
-.50/1 Daisy cottage cheese (regional), SS 8/11
(use .50/1, makes it $1)

Stonyfield Yogurt, 6 oz, 60¢
-.50/3 Stonyfield Organic yogurt, 6 oz cups, (1) 32 oz or (1) 4 pk. printable
(makes it 43¢)

Laura Lynn Greek Yogurt, 6 oz, 90¢

Frush Drinkable Yogurt, 7 oz, $1
-.75/2 Frush yogurt on the go, RP 6/16 (EXP 08/31)
(makes it 63¢)

Laura Lynn Half & Half, 32 oz, $2.18

McKenzie’s Chub Corn, 16-20 oz, $1

McCain Potatoes, 16-32 oz, $2.50

Mayfield Selects Ice Cream, 48 oz, $2.99

Edy’s Ice Cream, 48 oz, $3
-$1/2 Edy’s products, 48 oz printable
-$1.50/2 Edy’s Branded Products, 48 oz. printable (limit reached)
-$1.50/2 Edy’s products, 48 oz (EXP 08/31) printable (limit reached)
(use $1.50/2, makes it $2.25)

Kemps Yogurt, 48 oz, $3
-$1 off Kemp’s frozen yogurt, 1.5 qt. (regional), SS 8/11
-$1.75/2 Kemp’s frozen yogurt, 1.5 qt. (regional), SS 8/11
(use $1 off, makes it $2)

Ben & Jerry’s Ice Cream, 16 oz, $3
-$2.50/3 Ben & Jerry’s ice cream, pints printable (limit reached)
(makes it $2.27)

Dove Mini Dark Chocolate Bars, 3-14 ct, $3
-$1 off Snickers Brand, Twix Brand, M&M’s Brand, Milky Way Brand or Dove Chocolate Ice Cream Bar or Sandwich Multi-Packs , 3-6 ct. Multi-packs (Regional), RP 8/04
(makes it $2)

Yasso Frozen Greek Yogurt Bars, 4 ct, $2.49
-$1 off Yasso Frozen Greek Yogurt Novelties, 4 pk., SS 5/19
(makes it $1.49)

Edward’s Thaw & Serve Cream Pies or Mrs. Smith’s Signature Deep Dish Pies, 25-49 oz, $5.98
-$1 off Edwards whole pie (regional), SS 6/23 (EXP 08/31)
-$1 off Edwards pie, 23 oz+ printable
(makes it $4.98)

Mrs. Smith’s Cobblers, 32 oz, $3

Cool Whip, 8 oz, $1

Marie’s Dressing, $3
-$1 off Marie’s Product printable
(makes it $2)

Bolthouse Juices, 1 Liter, $3.50

Laura Lynn Party Dips, 9 oz, $1.67

Wholly Guacamole Dip, 8 oz, $2
-$1 off Wholly Guacamole, Salsa or Queso (Facebook) printable
-$1 off Wholly Salsa product printable
-$1 off Wholly guacamole, salsa or queso printable
-$1 off Wholly guacamole or salsa item printable
-$1 off Wholly Guacamole printable
(makes it $1)

Marie’s Dips, 15.2 oz, $2.50
-$1 off Marie’s Product printable
(makes it $1.50)





Grocery

Arnold Bread, 24 oz, $2.50
-$1/2 Arnold sliced bread or sandwich thins rolls (regional), SS 6/16
(makes it $2)

Thomas Original English Muffins, 12 oz, $2

Kellogg’s Raisin Bran, 14.2-18.7 oz, $3
-$1.50 off Kellogg’s cereal, 8.7 oz +, 1,000 points printable
-$1/3 Kellogg’s cereal, 8.7 oz+ (regional), RP 7/28
-$1/3 Kellogg’s Krave, Raisin Bran, Frosted Flakes, Froot Loops, Frosted Mini-Wheats, Crunchy Nut or Rice Krispies cereal printable
-$1/2 Kellogg’s All-Bran, Rice Krispies, Corn Flakes or Raisin Bran cereal printable
-$1/2 Kellogg’s Raisin Bran cereals, 13.7 oz+ printable
-$1/2 Kellogg’s cereals, 8.7 oz+ printable
-$1/2 Kellogg’s cereals, 8.7 oz+ (regional), RP 8/04
-.70/1 Kellogg’s Raisin Bran Omega 3 cereal, 14.5 oz (regional), RP 7/14 (EXP 08/25)
-$1/3 Kellogg’s Frosted Flakes, Fruit Loops, Raisin Bran, Crunchy Nut, Krave, Rice Krispies or Frosted Mini-Wheats cereal, 8.7 oz + printable
(use $1/2, makes it $2.50)

Kellogg’s Frosted Mini Wheats, 14-18 oz, $3
-$1.50 off Kellogg’s cereal, 8.7 oz +, 1,000 points printable
-$1/3 Kellogg’s Krave, Frosted Flakes, Apple Jacks, Froot Loops, Corn Pops, Honey Smacks, Frosted Mini-Wheats Little Bites cereals, 8.7 oz+ printable
-$1/2 Kellogg’s Frosted Mini-Wheats or Frosted Mini-Wheats Crunch cereals, 14 oz+ printable
-$1/2 Kellogg’s Frosted Mini-Wheats or Mini-Wheats Crunch cereal, 14 oz (regional), RP 7/28
-$1/3 Kellogg’s cereal, 8.7 oz+ (regional), RP 7/28
-$1/3 Kellogg’s Krave, Raisin Bran, Frosted Flakes, Froot Loops, Frosted Mini-Wheats, Crunchy Nut or Rice Krispies cereal printable
-$1/3 Kellogg’s Apple Jacks, Corn Pops, Froot Loops, Honey Smacks, Frosted Flakes, Krave, Frosted Mini-Wheats Little Bites cereals printable
-$1/2 Kellogg’s Frosted Mini-Wheats cereal, 14 oz+ printable
-$1/2 Kellogg’s cereals, 8.7 oz+ printable
-$1/2 Kellogg’s cereals, 8.7 oz+ (regional), RP 8/04
-.70/1 Kellogg’s Frosted Mini-Wheats Crunch cereal, 14 oz (regional), RP 7/14 (EXP 08/25)
-$1/3 Kellogg’s Frosted Flakes, Fruit Loops, Raisin Bran, Crunchy Nut, Krave, Rice Krispies or Frosted Mini-Wheats cereal, 8.7 oz + printable
(use $1/2, makes it $2.50)

Post Cereal, 14-18 oz, $3
-$1 off Post Shredded Wheat cereal (Facebook) printable
-$1/2 Post cereals, 6.2 oz+ (regional), SS 7/28
-$1/2 Post kids cereals, 6.2 oz+ (regional), SS 7/28
-$1/2 Post cereals, 9.5 oz+ or Treats, 6.2 oz+ printable
-$2 off Post Honey Bunches of Oats Honey Roasted or Almond cereal, 18 oz WYB Milk, 1 gal, tearpad (EXP 08/31)
-$1/2 Post Honey Bunches of Oats or Pebbles twin pk. or family size cereal, 15 oz+ printable
-$1/2 Post Honey Bunches of Oats (regional), 11 oz, SS 8/18
(use $1/2, makes it $2.50)

Kellogg’s Kid Cereals, 10.5-15.3 oz, $3
-$1.50 off Kellogg’s cereal, 8.7 oz +, 1,000 points printable
-$1/2 Kellogg’s Frosted Flakes cereal printable
-.70/1 Kellogg’s Scooby-Doo cereal (limit reached)
-$1/3 Kellogg’s Krave, Frosted Flakes, Apple Jacks, Froot Loops, Corn Pops, Honey Smacks, Frosted Mini-Wheats Little Bites cereals, 8.7 oz+ printable
-$1/3 Kellogg’s cereal, 8.7 oz+ (regional), RP 7/28
-$1/3 Kellogg’s Krave, Raisin Bran, Frosted Flakes, Froot Loops, Frosted Mini-Wheats, Crunchy Nut or Rice Krispies cereal printable
-$1/3 Kellogg’s Apple Jacks, Corn Pops, Froot Loops, Honey Smacks, Frosted Flakes, Krave, Frosted Mini-Wheats Little Bites cereals printable
-.50/1 Kellogg’s Cinnamon Jacks cereal, 10.7 oz printable
-.50/1 Kellogg’s Froot Loops Treasures cereal, 10.5 oz printable
-$1/2 Kellogg’s cereals, 8.7 oz+ printable
-$1/2 Kellogg’s cereals, 8.7 oz+ (regional), RP 8/04
-.70/1 Kellogg’s Cinnamon Jacks cereal, 10.7 oz, RP 7/14 (EXP 08/25)
-.70/1 Kellogg’s Scooby Doo cereal, 12 oz+ (regional), RP 7/14 (EXP 08/25)
-.70/1 Kellogg’s Fruit Loops Treasures cereal, 10.5 oz (regional), RP 7/14 (EXP 08/25)
-$1/3 Kellogg’s Frosted Flakes, Fruit Loops, Raisin Bran, Crunchy Nut, Krave, Rice Krispies or Frosted Mini-Wheats cereal, 8.7 oz + printable
(use .50/1, makes it $2)

Kashi Cereal, 9.8-16.3 oz, $3
-$1 off Kashi GoLean Vanilla Graham cereal, Recycle Bank printable
-$1/2 Kashi cereals (regional), RP 8/04
-$1 off Kashi GoLean Crunch or Crunch Honey Almond Flax cereal, 13.8 oz + printable
(use $1 off, makes it $2)

Kellogg’s Pop-Tarts, 12 ct, $2.50
-$1.50 off Kellogg’s Pop-Tarts, 8 ct. +, 1,000 points printable
-$1 off Milk WYB (3) Kellogg’s Pop-Tarts Toaster Pastries or Pop-Tarts Mini Crisps, 6 ct.+, Over $10 in Savings Inside booklet
-$1/3 Kellogg’s Pop-Tarts toaster pastries or mini crisps, 6 ct.+ printable
-$1/3 Kellogg’s Pop-Tarts toaster pastries or mini crisps, 6 ct. (regional), RP 7/28
-.50/1 Kellogg’s Pop-Tarts Gone Nutty toaster pastries, 6 ct.+ printable
(use .50/1, makes it $1.50)

Coke Family of Products, 12 pack cans, $2.75, limit 4

Gatorade or G2 Drinks, 8 ct, $5

Dasani Water, 24 pack, $3.98

Laura Lynn Water Enhancers, 1.6 oz, $2

Mott’s Juice, 64 oz, $2.50

YooHoo Drinks, 12 ct, $4.98

Tetley Family Size Tea Bags, 24 ct, $1.50
-.50/1 Tetley tea, July All You magazine (EXP 08/31)
(makes it 50¢)

Dixie Crystals Sugar, 4 lb, $1.98
-.75/1 Dixie Crystals granulated 3.4 lb+, 1 or 2 lb box, 2 lb poly light brown, dark brown, powdered, redi-measure light brown or Bakers Supreme Frosting Mix printable
(makes it $1.23)

Laura Lynn Sweettie Aspartame Sweetener, 100 ct, 98¢

Harvest Farms Organic Broth, 32 oz, $2

Laura Lynn Cooking Spray, 5-6 oz, $2

Laura Lynn Marinades, 12.25 oz, $1.50

Heinz Ketchup, 34-38 oz, $2
-.25/1 Heinz ketchup, RP 8/25
(makes it $1.50)

Ortega Taco Shells or Sauce, $1.50
-$1/2 Ortega products printable
(makes it $1)

Ortega Salsa or Taco Dinner Kit, 16 oz or 10 ct, $2
-$1/2 Ortega products printable
(makes it $1.50)

No Yolks Noodles or Wacky Mac Pasta, 8-12 oz, $1
-$1/2 No Yolks pasta printable
-$1/2 Wacky Mac pasta printable
(makes it 50¢)

Libby’s Canned Vegetables, 14.5-15.5 oz, 78¢

Bush’s Baked or Grillin’ Beans, 22-28 oz, $1.78
-$1/3 Bush’s Grillin’ Beans printable
(makes it $1.45)

Mott’s Apple Sauce, 6 pack, $2.18

Laura Lynn Tortilla Chips, 12.5-13 oz, $1.67

Lay’s Brand Potato Chips, 9.5-10 oz, $1.98

Laura Lynn Saltine Crackers, 16 oz, $1.33

Nabisco Ritz Crackers or Crackerfuls, 7.5-16 oz, $1.98
-$1/2 Nabisco crackers, 6.5 oz +, coupon on product (EXP 08/31)
-$1 off Nabisco Ritz Bits sandwiches, 9.5 oz, Make Their School Day Great booklet
-.75/2 Nabisco cookie or cracker items, 6.5 oz+, SS 8/11
-$1/3 Nabisco cookie or cracker items, 6.5 oz+ (regional), SS 8/11
(use $1 off, makes it 98¢)

Keelber Club Crackers, 11-16 oz, $2.50
-$1.50 off Keebler crackers or Cheez-its, 8 oz +, 1,000 points printable
(makes it $1)

Keebler Chips Deluxe or Simply Made Cookies, 10-14.8 oz, $2.50
-$1.50 off Keebler cookies, 6.6 oz +, 1,000 points printable
-$1 off Milk WYB (3) Keebler cookies, 6.6 oz+, Over $10 in Savings Inside booklet
-$1 off Keebler Simply Made cookies, Publix Mom Saver booklet (EXP 08/31)
(use $1 off, makes it $1.50)

Nabisco Oreo Cookies, 10-16.6 oz, $2.50
-$1 off Nabisco Oreo cookies, 14.3 oz, Make Their School Day Great booklet
-.75/2 Nabisco cookie or cracker items, 6.5 oz+, SS 8/11
-$1/3 Nabisco cookie or cracker items, 6.5 oz+ (regional), SS 8/11
(use $1 off, makes it $1.50)

Hershey’s XL Candy Bars, 4.25-4.4 oz, $1.25






Personal Care

Zyrtec Tablets, 5 ct, $5.78
-$2 off Zyrtec product, excl trial size, What to do for Cold & Flu booklet (EXP 09/01)
(makes it $3.78)

Laura Lynn Antacids, 12 oz, $2.50

Laura Lynn Ibuprofen Tablets, 100 ct, $3.98





Baby Care
Beech Nut Fruities or Steamies, 2 ct, $1.98
-.50/1 Beech-Nut Stage 4 Steamies printable
-.50/1 Beech-Nut Stage 4 printable
-$1/3 Beech-Nut items prin

table
-.75/1 Beech-Nut Stage 4 item printable
-.75/1 Beech-Nut Stage 4 Steamies printable
-Free Beech-Nut Stage 4/Stage 5 item, sign up mail offer
-.75/1 Beech-Nut Stage 4 item printable
-.75/1 Beech-Nut Stage 4 item printable
-.75/1 Beech-nut Stage 4 Steamies printable
-.75/1 Beech-Nut Stage 4 Steamies printable
(use .50/1, makes it 98¢)

Earth’s Best 2nd Foods, 4 oz, 50¢






Household

Cottonelle Bath Tissue, 9-12 ct, $6.98
-$1.50 off Cottonelle toilet paper, 12 pk.+ AND Fresh Care flushable moist wipes, 42 ct.+, sign up printable
-.50/2 Cottonelle toilet paper, 4 rolls or (1) 9 rolls + (regional), SS 8/11
-$1/2 Cottonelle toilet paper, 4 rolls or (1) 9 rolls + (regional), SS 8/11
(use $1/2, makes it $6.48)

Laura Lynn Soft & Strong Bath Tissue, 12 ct, $5.98

Kleenex Facial Tissue, 68-160 ct, $1.50
-$1 off Kleenex facial tissue AND Allegra participating items (CVS manufacturer coupon) (limit reached)
-.50/3 Kleenex facial tissue, 50 ct.+ or bundle pk. printable
-.50/3 Kleenex facial tissue box or (1) bundle pack, excl. trial size (regional), SS 8/11
-$1/4 Kleenex facial tissue boxes, 50 ct.+ (regional), SS 8/11
(use .50/3, makes it $1.17)

Glad Trash Bags, 34-80 ct, $6.98
-$1.25/2 Glad Odor Shield trash bags, 13 gal, 40 ct. + printable
-.50/1 Glad Odor Shield trash bags, 13 gal, 40 ct. + printable
-$1.25/2 Glad Odor Shield trash bags, 13 gal, 45 ct.+ printable
(use .50/1, makes it $5.98 (if included))

Laura Lynn Extra Strong Paper Towels, 3 ct, $1.98

Laura Lynn 2X Delicate Cold Water Wash, 50 oz, $3.68

Laura Lynn 2X Detergent, 117 oz, $3.98

Laura Lynn Sandwich Bags, 30-50 ct, $1.25

Laura Lynn Heavy Duty Designer Plates, 20-54 ct, $2

Ray O Vac Alkaline Batteries, $1

Laura Lynn Instant Light Charcoal, 7.2 lb, $3.98








Pet Care

Laura Lynn Multi-Flavored Dog Biscuits, 10 lb, $7.98

 


See more Great Store Sales & Deals in are Store Forum!

Come join us, learn to coupon, and start trading today!!










 

Thanks Southern Savers!!!